Czy zakupy na Aliexpress są bezpieczne?

To, że zakupy na Aliexpress są tanie i opłacalne nie pozostawia żadnych wątpliwości. Niska cena produktów, darmowa wysyłka — to cechy, które zachęcają do robienia tu zakupów. Jednak wiele osób ma obawy związane z bezpieczeństwem. Czy są one słuszne? Przekonajmy się.

Aliexpress to chińskie Allegro

Aliexpress jest w pewnym sensie odpowiednikiem chińskiego Allegro. Wiesz, co to dla Ciebie oznacza? Ogromne bezpieczeństwo — w Polsce Allegro ma najbezpieczniejszy system robienia zakupów. Nawet jeżeli zostaniesz oszukany, to po prostu otworzysz spór, allegro zwróci Ci pieniądze, a sami pociągną oszusta do odpowiedzialności. Aliexpress również jest bezpieczne, można nawet powiedzieć, że jeszcze bezpieczniejsze, bo przekonało do siebie konsumentów z całego świata.

Warto zauważyć, że również sprzedawcy na Aliexpress w 99% są mili i uprzejmi. Jeżeli masz jakiś problem z produktem, to najczęściej:

  • Albo zwracają Ci pieniądze lub ich część.
  • Albo wysyłają Ci inny produkt (masz dwa produkty w cenie jednego).

Co, jeśli moja przesyłka nie dojdzie?

Wiele osób może się obawiać, że przesyłki z Aliexpress mogą w ogóle nie dojść. Jeżeli miałbyś pecha i np. twoja przesyłka została zagubiona, to po prostu otworzysz spór i wyjaśnisz sytuację. Jednak takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Większym pytaniem pozostaje, jak długo trzeba czekać na przesyłkę.

Tutaj bywa różnie. Na stronie alipaczka sprawdzisz różne statystyki związane z dotarciem paczek. Ja na swoje paczki czekałem zwykle około dwóch-trzech tygodni. Oczywiście w internecie usłyszysz z pewnością o historiach, gdzie osoby czekały dwa miesiące na jedną paczkę, jednak to sporadyczne przypadki. Często te historie pochodzą sprzed wielu lat, gdzie jeszcze paczki mogły nie dochodzić tak sprawnie, jak dzisiaj.

Gwarancja, zwrot produktu?

To tematy na dłuższe artykuły, jednak postaram się szybko je przybliżyć.

Na początku zajmijmy się zwrotem produktu, bo np. on nie spełnia twoich oczekiwań, okazał się gorszej jakości, niż oczekiwałeś. W takiej sytuacji otwórz spór i opisz zaistniałą sytuację. Warto jest również dołączyć dodatkowo zdjęcia. Możesz żądać zwrotu pieniędzy (całkowitego lub częściowego) lub chcieć zwrócić przesyłkę. Na założenie sporu masz 15 dni od otrzymania przesyłki.

Jeżeli chodzi o gwarancję, to istnieje możliwość, że będziesz mógł skorzystać z oferty Allianz — to firma obsługująca częściowo naprawę produktów zamawianych na Aliexpress. Jednak nie dotyczy to wszystkich produktów i możliwe, że będzie konieczność odesłania produktu do Chin.

Podsumowanie — czy warto kupować na aliexpress?

Jak najbardziej! Jedynym powodem, żeby tego nie robić, mogą być problemy z gwarancją, jednak również w tej kwestii są zmiany na plus. Natomiast warto zauważyć, że z aliexpress możesz kupić wiele rzeczy, w przypadku których gwarancja Cię nie interesuje np. różne dodatki do ubrań, czy też drobne gadżety elektroniczne.

 

O serwisie

cashgoback.pl to serwis oferujący zwrot części kwoty wydanej na zakupy czyli cashback. Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze. Oferujemy najwyższy cashback z aliexpress. W swojej ofercie mamy ponad 650 sklepów, w których możesz uzyskać cashback.