Ile czasu czeka się na produkty z Aliexpress?

Zamówiłeś coś z Aliexpress i martwisz się, że przesyłka długo idzie? Mijają kolejne dni, a paczki z zamówionymi rzeczami nie widać? Przeczytaj ten artykuł, zanim w ogóle zaczniesz się martwić.

Wszystko zależy od wybranego rodzaju przesyłki

To ile będziesz czekał na dany produkt, zależy od tego, jaki rodzaj przesyłki wybrałeś. Oczywiście najszybciej docierają przesyłki kurierem, a najwolniej wszelkiego rodzaju darmowe przesyłki.

Jeżeli wiesz, jaki jest sposób twojej dostawy, to możesz sprawdzić statystyki dostarczania w serwisie alipaczka.pl. W chwili pisania tego artykułu produkty zamówione z Chin średnio docierają do Polski od 9 do 22 dni, w zależności od dostawcy. Na wielu forach internetowych poczytasz o średniej, która mówi o 2-4 tygodniach czekania.

Śledź swoją przesyłkę

Dzisiaj praktycznie zawsze, gdy zamawiasz produkty na Aliexpress, to masz możliwość śledzenia swojej przesyłki. A dzięki serwisom takim jak wcześniej wspomniana alipaczka jesteś w stanie śledzić to, gdzie znajduje się przesyłka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz się martwić o to, czy produkt do Ciebie dojdzie.

Jeżeli zastanawiasz się, czy z twoją przesyłką jest wszystko w porządku, to możesz po prostu wejść na Aliexpress, znaleźć swoje zamówienie i sprawdzić status przesyłki.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Wiele osób pokochało Aliexpress, ponieważ tutaj możesz bez obaw robić zakupy. Jeżeli produkt nie dotrze do Ciebie, to po prostu otwierasz spór, a pieniądze zostaną Ci zwrócone. Niektórym osobom zdarzyła się sytuacja, że kupowały coś w Chinach, nie dochodziło to przez 2 miesiące, więc otwierały spór i odzyskiwały pieniądze. Natomiast kilka dni później produkt do nich przyszedł.

Jednak nie warto liczyć na taki obrót spraw, ponieważ paczki z Aliexpress zwykle przychodzą we wcześniej wspomnianym terminie 2-3 tygodni od złożenia zamówienia.

Podsumowanie

Na Aliexpress raczej nie warto kupować produktów, których szybko potrzebujesz. Chyba że wybierzesz dostawę kurierem, jednak jest ona zwykle bardzo kosztowna. Jednak jeżeli zamawiasz produkt, który nie jest Ci potrzebny na gwałt, to śmiało możesz poszukać czegoś ciekawego na Aliexpress.

 

O serwisie

cashgoback.pl to serwis oferujący zwrot części kwoty wydanej na zakupy czyli cashback. Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze. Oferujemy najwyższy cashback z aliexpress. W swojej ofercie mamy ponad 650 sklepów, w których możesz uzyskać cashback.