Oszczędzanie robiąc zakupy przez internet? Oczywiście!

W dobie XXI wieku niemal każdy z nas robi zakupy przez internet. Nic w tym dziwnego. Z jednej strony zabierają nam one mniej czasu i są wygodne, bo transakcje przeprowadzamy sprzed komputera, a towar pod drzwi dostarcza nam kurier. Z drugiej z kolei sporo możemy na nich oszczędzić.

Szukając jakiegoś produktu, wchodzimy na Ceneo, sprawdzamy jego cenę, wybieramy sklep, w którym dany produkt kupimy najtaniej i czujemy się jak rekiny biznesu. Przecież oszukaliśmy właśnie system i interesujące nas dobro nabyliśmy po cenie tańszej niż większość. Hmm, czy aby na pewno jest to sukces? Niekoniecznie. Otóż przy zakupach internetowych można zarobić o wiele więcej. Przynajmniej jeśli chcecie na nich oszczędzić.

Cierpliwość

Robiąc zakupy przede wszystkim musimy być cierpliwi. To naprawdę popłaca, a oszczędność na poziomie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent jest wówczas czymś normalnym. Niekiedy warto odłożyć zakup o kilka tygodni i poczekać na prawdziwą okazję.

Polskie sklepy internetowe coraz częściej przyłączają się do światowych akcji promocyjnych i swoim klientom oferują duże zniżki na przykład na Black Friday czy Cyber Monday. Poza tym zawsze jakichś promocji spodziewać się można przed świętami Bożego Narodzenia czy Halloween.

Kody rabatowe

Okazja czyni dobrego złodzieja  kupującego. Taki na pewno nie przepuści konkretnej promocji. Nawet jeżeli dotyczy ona produktu, którego w zasadzie obecnie nie potrzebuje. Przecież przydać może się on mu w przyszłości.

Warto w tym celu regularnie prześwietlać serwisy, które ze wszelkimi promocjami są na bieżąco. Zaliczymy do nich na przykład portal pepper.plmamokazje.pl czy picodi.com.

Zakup w pakietach

Oszczędzać możemy też nabywając większe ilości. Sprzedawcy są wówczas skłonni do korzystniejszych rabatów. Okazać się więc może, że przy zakupach w pakiecie jednostkowa cena towaru wypada bardzo atrakcyjnie. Nie zawsze jednak taki zakup się sprawdza. Nabywanie kilku identycznych koszulek raczej mija się z celem. Jeśli jednak kupimy już pięć całkiem innych rzeczy od danego producenta odzieży, to taki pomysł warto rozważyć. Tym bardziej, że przy wyższej cenie zakupu, która w tym przypadku jest oczywista, często możemy również liczyć na darmową dostawę.

Jeśli nie jesteście w stanie osobiście nabyć większej ilości dostępnych produktów, co uprawnia Was do otrzymania promocji, warto spytać o to kogoś z bliskich. Skoro wspólnie ze znajomymi chodzicie na zakupy stacjonarne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać się tego także przy „odwiedzaniu” e-sklepów.

Kupujesz? Zarabiasz!

Co byście natomiast powiedzieli na zarobek na zakupach? Jak to możliwe, że kupując dany produkt, część kosztów z tym związanych wraca na Twoje konto? Dzięki współpracy serwisów sprzedażowych ze sklepami jest to możliwe. W Polsce taką możliwość daje serwis cashgoback.pl, w którym zwroty sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Przykładowo kupując w sklepie Deichmann otrzymamy spowrotem aż 4% wydanej kwoty.

Każda z metod ma swoje plusy, ale która z nich jest najlepsza? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Najlepiej być wszechstronnym i elastycznym, nie skupiając się na jednym sposobie oszczędzania, ale co najmniej kilku. Kiedy poznacie już tajniki tego rynku, przekonacie się, że dotychczas wcale nie oszczędzaliście tak wiele, jak mogło Wam się wydawać.

Jeśli interesują Was inne metody na oszczędzanie w internecie artykułu dotyczącego oszczędzania to zapraszamy do lektury naszego innego .

O serwisie

cashgoback.pl to serwis oferujący zwrot części kwoty wydanej na zakupy czyli cashback. Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze. Oferujemy najwyższy cashback z aliexpress. W swojej ofercie mamy ponad 650 sklepów, w których możesz uzyskać cashback.